| Item no. | 49342517 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 74.11 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | PU82 |
| NEW - Inner diameter (d) | 63 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 68.7 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 6.3 mm |
| NEW - Seal width (H) | 5.4 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 96,3800 |
| 2+ | € 51,5840 |
| 5+ | € 25,8065 |
| 10+ | € 20,3612 |
| 20+ | € 12,8435 |
| 50+ | € 12,1202 |
| 100+ | € 11,4626 |
| 200+ | € 11,4626 |
| 500+ | € 10,9475 |
| 1000+ | € 10,8708 |
| 2500+ | € 2,0918 |
| 5000+ | € 1,9017 |
| Article number | 49342517 |
| NEW - Inner diameter (d) | 63 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 68.7 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 6.3 mm |
| NEW - Seal width (H) | 5.4 mm |
| Groove width (L) | 2.85 |
| Inner diameter (d) | 63 |
| Inner diameter (D) | 63 |
| Outer diameter (D) | 68.7 |
| Product Name | Merkel® Cover Seal series PU82 |
| Profile (S) | 2.85 |
| Width (H) | 6.3 |
| Design | |
| Design | PU82 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 63x68.7x6.3 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | PU82 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 39269097 |
| net weight | 74.11 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 95 AU V142 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 95 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.