| Item no. | 423812 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 36 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| NEW - Inner diameter (d) | 115 mm |
| Design | KI310 |
| NEW - Outer diameter (D) | 125 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16 mm |
| NEW - Seal width (H) | 15 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 47,0000 |
| 2+ | € 46,9976 |
| 5+ | € 32,8952 |
| 10+ | € 32,8952 |
| 20+ | € 23,4962 |
| 50+ | € 18,7972 |
| 100+ | € 15,9775 |
| 200+ | € 13,6279 |
| 500+ | € 12,2181 |
| 1000+ | € 11,2783 |
| Article number | 423812 |
| NEW - Inner diameter (d) | 115 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 125 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16 mm |
| NEW - Seal width (H) | 15 mm |
| Inner diameter (d) | 115 |
| Inner diameter (D) | 115 |
| Outer diameter (D) | 125 |
| Packaging | Industry Pack |
| Product Name | COMPACT seal set series KI310 |
| Design | |
| Design | KI310 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 115x125x16 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | KI310 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129040 |
| net weight | 36 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 94 AU 925 |
| stick type (outer surface) | AU |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 94 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.