| Item no. | 49308213 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 8.2 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | LF300 |
| NEW - Inner diameter (d) | 80 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 90 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| NEW - Seal width (H) | 7.3 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 33,3300 |
| 2+ | € 33,3424 |
| 5+ | € 23,3397 |
| 10+ | € 23,3407 |
| 20+ | € 16,6712 |
| 50+ | € 13,3372 |
| 100+ | € 11,3365 |
| 200+ | € 9,6694 |
| 500+ | € 8,6691 |
| 1000+ | € 8,0023 |
| Article number | 49308213 |
| NEW - Inner diameter (d) | 80 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 90 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| NEW - Seal width (H) | 7.3 mm |
| Inner diameter (d) | 80 |
| Inner diameter (D) | 80 |
| Outer diameter (D) | 90 |
| Product Name | U-ring series LF300 |
| Design | |
| Design | LF300 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 80x90x8 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | LF300 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 8.2 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 92 AU 21100 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 92 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.