| Item no. | 49444645 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 440 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | PU82 |
| NEW - Inner diameter (d) | 125 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 133.7 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 10.2 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8.8 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 287,6500 |
| 2+ | € 154,0084 |
| 5+ | € 77,0702 |
| 10+ | € 60,7974 |
| 20+ | € 38,5517 |
| 50+ | € 36,1960 |
| 100+ | € 34,2124 |
| 200+ | € 34,2124 |
| 500+ | € 32,6673 |
| 1000+ | € 32,4481 |
| Article number | 49444645 |
| NEW - Inner diameter (d) | 125 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 133.7 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 10.2 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8.8 mm |
| Groove width (L) | 4.35 |
| Inner diameter (d) | 125 |
| Inner diameter (D) | 125 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 5.5 mm |
| Outer diameter (D) | 133.7 |
| Product Name | Merkel® Cover Seal series PU82 |
| Profile (S) | 4.35 |
| Width (H) | 10.2 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 5.5 |
| Design | |
| Design | PU82 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 125x133.7x10.2 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | PU82 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 39269097 |
| net weight | 440 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 93 AU V167 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 93 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.